Noc biologów - 11.01.2019 r.

noc biologów mini11.01.2019 r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w Nocy Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oferta Uniwersytetu dla odwiedzających była niezmiernie bogata. Nasi uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie na temat powstawania pereł. Dowiedzieliśmy się m. in. ile kosztuje najdroższa perła na świecie i czy samemu można hodować perły. Następnie zaproszono nas na praktyczne warsztaty klonowania roślin. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi naukowcy XXI wieku. Wielką atrakcją były też zwierzęta, które można było brać na ręce m. in. węże, jeż pigmejski, pająki czy żółwie.
Na koniec zwiedziliśmy najnowsze muzeum historii życia oraz minerałów. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o ewolucji organizmów żywych. Widzieliśmy wiele skamieniałości, m. in. ogromne zęby mamuta czy szkielety dinozaurów.
Wycieczka była bardzo udana i na pewno chcemy za rok znów wziąć udział w Nocy Biologów. Był też element integracji, bo wybraliśmy się na wycieczkę razem z uczniami SP Mogilany.

B. Królik - Kustra