Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Dydaktyczny rok szkolny 2019/2020 w dniu 26.06.2020 dobiegł końca. Był wyjątkowy i nieprzewidywalny. Od 12 marca pojawiło się zawodowe wyzwanie – kształcenie na odległość. Nikt nas do tego nie przygotował, nie pytał o zdanie. Jest rozporządzenie, a my musimy się dostosować.

Udało się? Uważamy, że tak. Każdy z nas starał się sprostać nowej rzeczywistości. Nagrywaliśmy filmiki dydaktyczne, pracowaliśmy na platformie Classroom, prowadziliśmy lekcje online, korespondowaliśmy z uczniami na bieżąco. Początki nie były łatwe. Pracować samotnie przed kamerą to dla wielu z nas było wyzwanie, ale z każdym kolejnym dniem szło nam coraz lepiej. Zdalne kształcenie nauczyło nas nowych umiejętności, jednak marzymy o powrocie do normalności. Aby móc realizować kształcenie na odległość nieoceniona była pomoc rodziców. Uczniowie pracujący przed laptopami, komputerami bez wsparcia rodziców nie byliby w stanie realizować zadań, które przygotowywaliśmy.

Dziękujemy za zaangażowanie jakie włożyliście w zdalne kształcenie Waszych dzieci. Za to, że mimo codziennych obowiązków wspieraliście ich w tym niełatwym czasie. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość. Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Dziękujemy również za każde dobre słowo. Doceniamy każde Wasze wsparcie.

I z nadzieją czekamy na wasze pociechy 1 września w szkole!

Udanych i bezpiecznych wakacji.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętej Faustyny Kowalskiej we Włosani