I Szkolne Święto Liczby Pi.

liczba Pi 1 mini liczba Pi 2 mini liczba Pi 3 mini liczba Pi 4 mini liczba Pi 6 mini liczba Pi 7 mini  W dniu 13 marca w naszej szkole odbyło się I Szkolne Święto liczby Pi. Na pierwszej lekcji zapełniły się stoły „pi-wypiekami” oraz plakatami. Obchody święta rozpoczęły się na czwartej lekcji na sali gimnastycznej. Zosia Rogulska i Mariola Ruczka przywitały wszystkich obecnych, przypominając historię liczby pi, historię święta oraz recytowały wiersz naszej noblistki Wisławy Szymborskiej „Godna podziwu liczba pi...”

Uczniowie podzieleni na grupy rozpoczęli konkursy od obliczenia liczby pi. Następnie wypisywali
„pi-wyrazy”, wykonywali model przestrzenny liczby pi oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne. Zwycięską okazała się grupa z klasy piątej: Zosia Rogulska, Bartek Tylek, Konrad Jeleń, Wojtek Gniadek i Julka Przęczek, a wśród uczniów z nauczania początkowego grupa z klasy drugiej: Samuel Zieliński, Jakub Pulchny, Oliwia Gierda, Joasia Domagała.

Wśród przestrzennych modeli pi najładniejszy okazał się model uczennic z klasy czwartej : Gabrysi Tylek, Amelki Burdy, Wiktorii Machał i Joasi Poznańskiej. Na zakończenie odbył się konkurs na zapamiętanie jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Do konkursu przystąpiło trzech uczniów. Bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Kwinta z klasy 8, który zapamiętał 72 cyfry rozwinięcia. Wśród plakatów najciekawszy okazał się plakat Dawida Pulchnego z klasy ósmej. 
Najsympatyczniejszym zakończeniem zabaw z liczbą pi była konsumpcja przez wszystkich uczniów pi-wypieków, wśród których I miejsce zdobył tort Oliwii Gierdy, II miejsce – Julka Witczak, III miejsce – Łucja i Melania Kotarba. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy.

R. Midek