II Bieg Miłosierdzia Bożego - Kraków


bmb4 mini bmb1 mini bmb2 mini bmb3 mini bmb5 mini  2 czerwca 2017 r. grupa 10 uczniów z klas IV-VI pojechała na krakowskie Błonia, aby wziąć udział w II Biegu Bożego Miłosierdzia (biegu na 600 m). Start znajdował się
w pobliżu kamienia papieskiego.

To już druga edycja wydarzenia sportowego, które poświęcone jest św. Janowi Pawłowi II, inicjatorowi wielkich spotkań młodzieży z całego świata. Bieg zorganizowały Fundacja "Pełni Kultury" oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych: grupa "Jadwiga" dla dzieci do lat 7, grupa "Faustyna" dla dzieci od 8 do 10 lat, grupa "Jan Paweł II" dla młodzieży w wieku od 11 do 13 lat oraz grupa "Szymon" dla młodzieży powyżej 14. roku życia. 

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i medal uczestnictwa. Zwycięzców pierwszych trzech miejsc nagrodzono pucharami i słodkościami. Na uczestników czekały również inne atrakcje. Na miejscu odbywały się gry i zabawy prowadzone przez Pracownię Twórczą "Arete". Organizatorzy podkreślali, że starają się pomóc młodemu pokoleniu oderwać się od smartfonów, telewizji, wyjść na zewnątrz i spędzić czas razem.

Jesteśmy szczęśliwi, gdyż uczeń kl. VI Sebastian Kwinta zajął pierwsze miejsce w biegu chłopców na 600 m. Gratulujemy!

bmb8 mini bmb7 mini bmb9 mini

I. Puch - Pirożkow